Jdi na obsah Jdi na menu
 


4. 8. 2013

Letní turistický tábor na Jestřebí boudě

 

V letošním roce se pod záštitou Klubu českých turistů Úpice konal letní turistický tábor. Desetidenní tábor byl po dvou letech opět na Jestřebí boudě na Pasekách a to v termínu od 25. července do 4. srpna.
Celotáborová hra byla na téma „Záchrana strašidelné říše“, ve které děti plnili v jednotlivých dnech různé úkoly, za které sbírali strašidlácká razítka. Tábor byl také vyplněn různými pohybovými, postřehovými a turisticko-naučnými hrami, výlety do okolí a třemi celodenními výlety.
V neděli byl připraven první celodenní výlet do dolů v Žacléři, kde jsme navštívili Hornický skanzen. Zde nám průvodce ukázal a vysvětlil, jak se zde těžilo uhlí a jak vypadala hornická práce. Po návratu z výletu nám hasiči z Radvanic zpestřili podvečer, když přijeli s hasičskou cisternou a dětem udělali sprchu na osvěžení. V pondělí po obědě za námi na Jestřebí boudu dorazila polská skupina dvou dospělých a šesti dětí z města Piechowice, se kterým má KČT Úpice partnerství. Jelikož to byli děti z šachového kroužku, tak pro nás připravili program, při kterém nás učili hrát šachy a zorganizovali šachové odpoledne se závěrečným turnajem.
Ve středu jsme společně s polskými přáteli podnikli druhý celodenní výlet do Horního Dřevíče na mlýn Dřevíček. Zde děti absolvovali prohlídku celého mlýnu, jejíž součástí byla dokonce i názorná ukázka stále fungujících strojů.
Ve čtvrtek ráno jsme se s poláky rozloučili, neboť během dne odjížděli domů. My jsme ale měli v plánu poslední celodenní výlet do archeoparku ve Všestarech. Kam jsme cestovali vlakem přes Hradec Králové. V archeoparku jsme nejprve měli asi hodinovou přednášku s videem, kde nám průvodkyně představila, co to vůbec pravěk je a jak se v pravěku žilo. Potom následovaly praktické ukázky s procházkou po archeoparku, kde si děti mohly vyzkoušet různé pracovní úkony, např. výroba nádoby z hlíny, práce na poli nebo broušení kamenné sekery.
Do soboty jsme opět pro děti pořádali různé hry a výlety do okolí po Jestřebích horách. Sobotní odpoledne jsme pro děti připravili táborovou olympiádu zaměřenou na rychlost, postřeh a znalost mapy a turistického značení. Večer měli také diskotéku a vše bylo zakončeno lampionovým průvodem, které si děti vyráběli. V neděli dopoledne proběhlo vyhodnocení celotáborové soutěže, kde děti dostali diplomy. Pak si již jen zabalili a po obědě jsme vyrazili z Jestřebí boudy domů.   
Za kolektiv vedoucích bych řekla, že se nám tábor povedl, děti byli spokojené a tábora si užili. Také bychom chtěli poděkovat hasičům z Radvanic a Julče Burdychové za skvělý nápad osvěžit nám děti.                                             

 

Dubnová Miluše – vedoucí tábora

 

 

20130726_155757.jpg

 

 

 

20130801_163543.jpg